Elektroninių ryšių infrastruktūra

Elektroniniai ryšiai yra struktūra, kuri efektyviai, nenaudojant daug sąnaudų leidžia prižiūrėti bei administruoti prietaisus, sujungtus į vieną bendrą vidaus ar lauko tinklą. Tai gali būti
kompiuteriai, telefonai, spausdintuvai ir kt.

Elektroninių ryšių infrastruktūra – viena iš mūsų įmonės teikiamų paslaugų, svarbi visų gyvenamųjų namų, komercinių pastatų, verslo centrų dalis. Nenuostabu, kad elektroninių ryšių rinka Lietuvoje vis auga.

Kaip skirstomi elektroniniai ryšiai?

Elektroninius ryšius įprasta skirstyti į dvi dalis:

  • Kompiuteriniai tinklai. Tai – į vieną bendrą tinklą sujungtų kompiuterizuotų darbo vietų įrengimas naudojant UTP/(S)FTP, šviesolaidžio kabelius, bevielę tinklo įrangą ir kt. Dėl kompiuterinių tinklų vartotojai gali naudotis bendrais resursais, pvz. internetu, duomenų bazėmis ir t. t.
  • Telefoniniai tinklai. Tai – telefoninių darbo vietų įrengimas. Parenkamos telefonų stotelės, jos programuojamos pagal kliento poreikius, įrengiami telefonų aparatai, organizuojamas personalo mokymas. Vidinis tinklas privalo būti patikimas, kad įranga veiktų nepriekaištingai ir bet koks atliekamas darbas vyktų sklandžiai bei efektyviai. Elektroninių ryšių infrastruktūros įrengimo darbai vyksta remiantis Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/61/ES, dėl priemonių sparčiojo elektroninių ryšių tinklų diegimo sąnaudoms mažinti.