Vandentiekio ir nuotekų šalinimas

Vandens tausojimas ir jo kokybė tampa vis aktualesni šių laikų žmogui, todėl mūsų tikslas yra klientams pasiūlyti efektyvius, aplinkos nežalojančius būdus vandentiekiui ir nuotekoms šalinti. Vandentiekio ir nuotekų šalinimas – viena iš mūsų įmonės projektavimo darbų sričių, kurios metu fiziniais, biologiniais ir cheminiais procesais iš nuotekų pašalinami teršalai.

Vandentiekio ir nuotekų šalinimo inžinerinės sistemos

Įrengiame, montuojame įvairaus tipo nuotekų valymo įrenginių sistemas – arba vietines, arba prijungtas prie miesto tinklų, padedame iškilus tokioms bėdoms kaip rūsių, rezervuarų ar net viso namo apsėmimas. Pasirūpiname kanalizacijos ir drenažo sistema, vandens kaupimo ir pernaudojimo sistema ir kt.

Nuotekų valymo būdai yra šie:

  • Mechaninis valymas (pirminis);
  • Biologinis valymas (antrinis ir tretinis);
  • Cheminis valymas.

Nesvarbu, ar įrenginys pagamintas iš medžio, turi metalinių, plastmasinių sudedamųjų dalių ar virvių, UAB „Henrivita“ garantuoja aukštą kokybę bei gamybines medžiagas, apdorotas saugiais, žmogaus sveikatai nekenksmingais būdais.

Grotos, smėliagaudės, sėsdintuvai yra mechaninio valymo įrenginiai. Mažose gyvenvietėse naudojami dviaukščiai sėsdintuvai, septikai, vertikaliniai ir horizontaliniai pirminiai sėsdintuvai.
Mikroorganizmai, randami gamtinėje aplinkoje, naudojami biologiniam nuotekų valymui. Naudojami įrenginiai yra intensyvaus arba ekstensyvaus valymo, o pats išvalymas siekia 90–98 proc.
Kartais po mechaninio valymo atliekamas ir cheminis – skiediniai su juose ištirpintais chemikalais merkiami į nuotekas. Šis valymo būdas sudėtingesnis už biologinį ir, nors yra
paplitęs Skandinavijoje, Lietuvoje nėra dažnai naudojamas.

Naujomis technologijos grįsti nuotekų valymo įrenginiai leidžia veiksmingai bei kokybiškai spręsti taršos problemas.